SnapMirror

SnapMirror

Dzięki użyciu SnapMirror możemy replikować dane między dwoma urządzeniami typu NetApp FAS – dwoma lokalizacjami. Co ważne replikacja może odbywać się nie tylko po FC, ale również po TCP/IP. W obecnym systemie ONTAP, technologia SnapMirror działa jako replikacja asynchroniczna.

Natomiast replikacja synchroniczna możliwa jest do uzyskania za pomocą technologii NetApp MetroCluster, która jednak różni się od SnapMirror zasadą działania.

Dlaczego warto mieć dodatkową macierz z replikacją?

Druga macierz nie jest jedynie repozytorium kopii zapasowych.

Istnieje wiele scenariuszy, gdzie możemy użyć drugiej macierzy. Przykładowo może to być:

  • tworzenie tworzenia kopii (replik) do celów odtwarzania danych po awarii (tzw. “DR” – Disaster Recovery)
  • aby odciążyć procesy tworzenia kopii zapasowych taśm z systemu podstawowego
  • w celu dystrybucji danych do innych lokalizacji
  • do tworzenia klonów (tylko do odczytu bądź również zapisu) dla środowisk testowych i programistycznych za pomocą tecnologii FlexClone®
  • można również wykonywać klasyczny mirror swoich systemów podstawowych i następnie tworzyć kopie NetApp Snapshot™ na systemach dodatkowych.
    Takie podejście oszczędza znaczną przestrzeń w systemach podstawowych przy zachowaniu systemu pomocniczego, który może być bezpiecznym miejscem docelowym DR.

Więcej o funkcjonalności Snap Mirror w ulotce

Jeśli posiadasz już macierz a chiałbyś przetestować SnapMirror przed zakupem zachęcamy do skorzystania z niezobowiązujących testów.
Dostarczymy demo, pomoże skonfigurować i przetestować rozwiązanie replikacji – zadzwoń do nas na 12 44 66 780.

 

Rodzaje replikacji

Replikacja synchroniczna

Zapis następuje na macierz w jednej lokalizaci, następnie dane są replikowane na drugą macierz. W momencie gdy dane zostały zapisane następuje odpowiedź – potwierdzenie do serwera. Ten rodzaj replikacji daje nam idealnie spójną replikację, lecz czas replikacji odbija się na wydajności. Maksymalny dystans pomiędzy macierzami 50-100 km.

Replikacja semi-synchorniczna

Zapis danych następuja na obu macierzach, lecz potwierdzenie do serwera wysyłane jest w momencie gdy dane zostały zapisane na pierwszej macierzy.

Replikacja asynchroniczna

Repliakcja pozwalająca na ustawienie co ile minut/godzin ma następować synchornizacja danych. W tym przypadku nie ma znaczenia odległość między macierzami.

Video

Share this post