SSD Cache

SSD Cache

Technologia Santricity SSD Cache ma na celu przyspieszenie losowych odczytów dla obciążeń transakcyjnych w macierzach E-series.

SSD Cache automatycznie buforuje bloki danych na dysku (lub kilku dyskach) SSD w czasie rzeczywistym, bez konieczności stosowania migracji danych. Jako minimalna pamięć podręczna może służyć pojedynczy dysk SSD lub kilka dysków (połączonych w RAID-0) o maksymalnej pojemności do 5TB.

ssd-cache-zalety2

Cache SSD może być włączony indywidualnie dla wybranych wolumenów bądź dla wszystkich dostępnych w danym systemie E-Series.

ssd-cache-enable

SSD Cache wyposażony jest w kilka technologii optymalizujących jego działanie, w celu zapewnienia większej elastyczności dla zastosowań wymagających wysokiej wydajności:

  • rozmiary bloku cache są regulowane od 2K do 8K. Wewnętrzne testy wykazały, że odpowiednio dostrojony cache w serii E potrafi przyspieszyć działanie macierzy nawet o 500%. Jest to szczególnie ważne w zastosowaniach, w których często zmieniają się dane, np. przy analizach baz danych.
  • nowe dane mogą być zapisywane od razu na cache SSD lub tylko trafiać na dyski HDD. Niektóre aplikacje mają tendencję do odczytu danych zaraz po ich zapisaniu. Inne zapisują dane i  odczytują je ponownie dopiero po dłuższym okresie, a więc nie ma potrzeby ich zapisywania od razu na dyski SSD. Optymalizacja pamięci podręcznej w oparciu o charakter ilości odczytów / zapisów danej aplikacji pozwala optymalnie gospodarować dostępną przestrzenią SSD cache.

Przykładowe modele E-series gdzie można użyć SSD Cache: E2700, E2800, E5600

SSD Cache i półki dyskowe

Jeśli posiadamy macierz dyskową oraz dodatkowo półkę dyskową, wszystkie zasoby mogą nadal korzystać z SSD Cache umieszczonego w dowolnym miejscu na macierzy.

[vc_message message_box_color=”warning”]UWAGA – Ten artykuł dotyczy macierzy E-series. W macierzach serii FAS występuje inna technologia akceleracji oparta na dyskach SSD – nosi nazwę Flash Pool[/vc_message]

Share this post