NetApp dla Sztucznej Inteligencji: bądź gotów na erę AI

NetApp dla Sztucznej Inteligencji: bądź gotów na erę AI

NetApp dla AI

NetApp ogłosił nowe systemy AFF A-Series, stworzone do obsługi najbardziej wymagających obciążeń IT, które korzystają z zaawansowanych narzędzi NetApp dla AI. Firma wprowadziła również rozszerzone możliwości swojego portfolio, aby pomóc klientom efektywnie wykorzystać dane do napędzania innowacji. Dzięki nowym rozwiązaniom NetApp eliminuje silosy danych. Upraszcza przechowywanie i zwiększa bezpieczeństwo. Przyspiesza każdy rodzaj obciążenia. Nowe systemy zapewniają niezrównaną elastyczność i wydajność. Wspierają organizacje w erze sztucznej inteligencji.

Przedstawiając nowe, bardziej wydajne systemy przechowywania danych w ramach serii AFF A-Series, NetApp dla AI kontynuuje swoje zobowiązanie do innowacji. Oferuje zintegrowane systemy przechowywania danych zaprojektowane dla każdych danych, każdej aplikacji i wszystkich serwisów chmury. Nowe systemy przechowywania danych AFF A-Series z łatwością obsługują najbardziej wymagające obciążenia. Począwszy od istniejących kluczowych aplikacji, aż po obciążenia związane z GenAI, które będą napędzać sukces w przyszłości.

 

Nowe systemy to NetApp:  AFF A1K, AFF A90 i AFF A70, które mogą przyspieszyć działanie obciążeń przedsiębiorstwa, zapewniając:

  • Do 2x lepszą wydajność, osiągając 40 milionów operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPs), oraz przepustowość 1 TB/s.
  • Udowodnioną dostępność danych na poziomie 99,9999%.
  • Wysoką efektywność przestrzeni przechowywania w stosunku 4:1.
  • Zintegrowane wykrywanie ransomware w czasie rzeczywistym, ponad 99% dokładności, gwarancję odzyskiwania danych po ataku.

AFF A70 – zintegrowana platforma średniego zakresu, zoptymalizowana tak, aby osiągnąć idealną równowagę między ceną a wydajnością.
AFF A90 – zintegrowana platforma najwyższej klasy, idealna dla kluczowych obciążeń misyjnych.
AFF A1K – najwyższej klasy modularna platforma, zaprojektowana do obsługi najbardziej wymagających obciążeń.

Nowe funkcje i możliwości w zarządzaniu danymi, zapewniają zaawansowaną ochronę przed ransomware oraz integrację z chmurą.

  • Nowe modele StorageGRID: Oferują większą wydajność, elastyczność i oszczędności. Umożliwiają szybki dostęp do dużych zbiorów danych przy niższych kosztach.
  • Architektura referencyjna Cyber Vault: Zapewnia najnowsze rozwiązania w zakresie bezpiecznego przechowywania danych. Wykrywa ransomware i pozwala na szybkie odzyskiwanie, chroniąc dane klientów.
  • SnapMirror Active Sync: Tworzy rozwiązanie ciągłego działania biznesowego między dwoma centrami danych, zapewniając kontynuację operacji bez przerw.
  • FlexCache with Writeback: Umożliwia tworzenie lokalnych kopii danych dla zespołów rozproszonych, zapewniając szybszy dostęp i większą kontrolę.
  • NetApp AIPod z Lenovo: Wspólnie z Lenovo tworzą rozwiązanie infrastruktury konwergentnej dla zastosowań związanych z GenAI.
  • BlueXP: Usługa oparta na sztucznej inteligencji umożliwia automatyczną klasyfikację i kategoryzację danych, wspierając zarządzanie, bezpieczeństwo i zgodność, oraz innowacyjne obciążenia, takie jak GenAI.

Systemy serii NetApp dla AI – AFF A są bardzo potężne i zdolne do skalowalności. Mogą osiągać nawet 40 milionów operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPs) i przepustowości do 1 TB/s w klastrze. Udowodniona dostępności danych na poziomie sześciu dziewiątek to również zapewnienie odporności dla wszystkich kluczowych obciążeń.
Te systemy są wyposażone w szybsze łącza sieciowe 200Gb Ethernet i 64Gb Fibre Channel (FC) do szybkiego dostępu do danych i poprawy wydajności systemu.
Zwiększona przepustowość zapewniana przez PCIe 5.0 i pamięć DDR5 znacznie zwiększa szybkość odczytu i zapisu danych na urządzeniach pamięci masowej i w sieci, co przekłada się na szybsze transfery danych.

Dzięki nowym systemom AFF A70, A90 i A1K, nigdy nie będziesz musiał wybierać między wydajnością a efektywnością. Zawsze włączona kompresja i deduplikacja, bez wpływu na wydajność, dzięki technologii Intel Quick Assist (Intel QAT) zintegrowanej w procesorach Intel Xeon 4. generacji. Przyspiesza to zarówno procesy kompresji, jak i dekompresji. Dzięki temu osiąga się wyjątkową efektywność przechowywania przy zachowaniu niezmiennie wysokiej wydajności niezbędnej dla obciążeń misyjnych. W testach aplikacji bazodanowych zanotowano wzrost wydajności o 44%, jednocześnie zwiększając efektywność przechowywania o 71%

Chcesz dowiedzieć się więcej o NetApp dla AI?

Nasi specjaliści chętnie wyjaśnią co i jak!

Share this post