NetApp E-Series – storage dla obrazu wideo

NetApp E-Series – storage dla obrazu wideo

Różne potrzeby

To, że dwie architektury dominują wśród pamięci masowej przedsiębiorstw: SAN (blokowa) i NAS (plikowa) wie każdy. Gdy jednak stajemy przed decyzją zakupu zaczynają rodzić się pytania i wątpliwości. Dzisiaj postaramy się udzielić kilku wskazówek tym, którzy stoją przed decyzją wyboru odpowiedniego urządzenia do przechwytywania obrazu wideo.

Pomimo, że w portfolio NetApp istnieją rozwiązania, mogące działać zarówno w sieciach SAN, jak i NAS (mamy tutaj na myśli macierze NetApp FAS i AFF), to my jednak staramy się podchodzić do zagadnienia praktycznie.

Istnieją pewne zasadnicze różnice techniczne, które sprawiają, że pamięć masowa SAN z serii E jest wystarczająca i stanowi idealne rozwiązanie do przechowywania obrazu, a jej prostota pozytywnie odbija się równiez na cenie.

Zalety macierzy NetApp E-Series

Bezproblemowa, modułowa, skalowalna.

Ponieważ seria E wykorzystuje protokoły pamięci blokowej, można ją skalować przyrostowo i bezkolizyjnie na tym samym kontrolerze. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku obciążeń związanych z monitoringiem wideo. Jest tam konieczne nagrywanie wideo w wysokiej rozdzielczości z tysięcy kamer i dodawanie kamer na żądanie.

Zoptymalizowana pod kątem bezpieczeństwa danych.

W przeciwieństwie do skalowalnych systemów plików, w których dostęp do danych można uzyskać przez sieć TCP / IP, SAN serii E zapobiega niepożądanym włamaniom poprzez utrzymywanie systemu plików w warstwie systemu operacyjnego. Funkcjonalna izolacja bloku I / O oznacza, że twoje dane są podzielone na przedziały i zabezpieczone przed katastrofalną awarią.

Znakomita i niezawodna.

Awaria storage oznacza przestój wideo. Jeśli pamięć nie działa, wideo nie jest nagrywane, a jeśli nie przechwytujesz wideo, być może braknie Ci krytycznych dowodów. Pamięć masowa NetApp serii E to przetestowana platforma dla przedsiębiorstw, zapewniająca dostępność na poziomie ponad 99,999%, dzięki czemu nigdy nie musisz się martwić, że dane wideo ulegną uszkodzeniu.

Dlaczego E-Series?

Macierz SAN z serii E została zaprojektowana pod kątem bezpieczeństwa, szybkości, niezawodności, skalowalności i łatwości zarządzania. Dzięki temu idealnie nadaje się do przechowywania obrazu wideo, nawet wśród innych systemów NetApp SAN. Największe kasyna gier, szkoły wyższe, lotniska, organy ścigania. Wszystkie te organizacje używają pamięci masowej SAN serii E do swojej infrastruktury pamięci nadzoru wideo.

Źródło inspiracji: NetApp.com
Grafika: https://blog.netapp.com/simplifying-video-surveillance-storage-e-series/

Share this post