NetApp i VMware

NetApp i VMware

Firmy NetApp oraz VMware współpracują od lat w celu zapewnienia ciągłości procesów biznesowych.

Korzystanie z dobrodziejstw wirtualizacji serwerów wymaga posiadania macierzy dyskowych. Dzięki współpracy obu firm zarządzanie kluczowymi usługami informatycznymi stało się łatwe i bezpieczne. Zastosowanie macierzy NetApp w połączeniu z kilkoma serwerami oraz oprogramowaniem VMware zapewnia skuteczną ochronę przed nieprzewidywanymi przerwami w pracy ważnych aplikacji biznesowych.

VMotion

Jedną z głównych zalet użycia VMware z NetApp jest to, iż obrazy maszyn wirtualnych przetrzymywane są na macierzy a nie na dyskach twardych lokalnych serwerów. Dzięki temu możliwa jest migracja działających maszyn wirtualnych pomiędzy fizycznymi serwerami bez potrzeby ich restartu. Nawet użytkownicy, którzy są podłączeni sesją terminalową do serwera nie zostaną rozłączeni i nie zauważą procesu migracji.

Deduplikacja z VMware

Najpowszechniejszym przypadkiem deduplikacji danych w NetApp jest właśnie VMware. W przypadku deduplikacji maszyn wirtualnych (zarówno VI3 jak i VDI) klienci uzyskują nawet 70% oszczędności przestrzeni dyskowej i to prawie bez wpływu na wydajność. Ponieważ deduplikacja działa nie tylko na poziomie plików (jak ma to miejsce u konkurencji), ale na poziomie 4kb bloków danych, może ona usunąć zdublowane dane odzyskując tym samym zajęte miejsce. Nie ma znaczenia, gdzie znajdują się bloki danych ani do jakiej aplikacji należą. Jeśli tylko bloki są identyczne to duplikaty są eliminowane. Dzięki czemu uzyskujemy znaczne korzyści finansowe – odchodzi potrzeba zakupu dodatkowych dysków. Ważne również jest to, iż deduplikacja może działać na danych produkcyjnych a nie tylko na danych backupowych.

deduplikacja z vmware

Klonowanie maszyn wirtualnych

Klienci, którzy wdrożyli VMware na macierzach NetApp mogą korzystać z opatentowanej technologii o nazwie FlexClone® za pomocą oprogramowania NetApp’s Rapid Cloning Utility (w skrócie RCU). RCU jest wtyczką do vCenter, która umożliwia klonowanie maszyn wirtualnych (pre-deduplikacja). RCU jest dostępne dla klientów ze strony NOW.

netapp + vmware - flexclone

Zobacz również

Share this post