NetApp przejął linię produktów SteelStore od firmy Riverbed

NetApp przejął linię produktów SteelStore od firmy Riverbed

NetApp (za 80 milionów dolarów) przejął linię produktów SteelStore od
firmy Riverbed, poszerzając tym samym porfolio o kolejne produkty
private / hybrid cloud.

Riverbed to producent sprzętu i oprogramowania, którego roczne obroty przekraczają miliard USD. Jest liderem rozwiązań cloud computingu. Firma posiada ponad 25.000 klientów, w tym 97% firm z listy Fortune 100.

Nowe rozwiązania Riverbed, umożliwiają tworzenie chmur hybrdowych, w oparciu o najbardziej popularne serwisy Cloud. W połączeniu z całą linią dotychczaswych produktów NetApp pozwoli to zaoferować jeszcze łatwiejszy, bezpieczny i efektywny backup do chmury / przywracania danych z chmury.

Produkty linii SteelStore wspierają macierze NetApp jak też i macierze innych producentów, a także pełen zestaw oprogramowania wiodących dostawców chmurowych kopii zapasowych. Klienci będą mogli poszerzyć swoje obecne infrastruktury i nie tylko zmniejszyć złożoność rozwiązań disk-to-cloud oraz rozwiązań opartych o backup na taśmach, ale także obniżyć koszty pamięci masowych nawet do 80%, między innymi dzięki funkcjom deduplikacji i kompresji w trybie online. Co równie ważne produkty serii SteelStore spełniają standardy szyfrowania i zabezpieczeń, które pozwolą zaoferować klientom NetApp bezpieczeństwo zarówno danych przetrzymywanych na macierzach jak i też i danych przechowywanych i wymienianych w chmurze. W rezultacie, klienci będą w stanie zintegrować rozwiązania macierzowe i chmurowe nie ograniczając się do jednego dostawcy.

Linki zewnętrzne

Strona Riverbed – http://www.riverbed.com/

Informacja prasowa NetApp (po angielsku):
http://www.netapp.com/us/company/news/press-releases/news-rel-20141027-803851.aspx

Share this post