ONTAP Select

ONTAP Select

Czym jest ONTAP Select:

Oprogramowanie, które pozwala na wirtualizację przestrzeni (dyski wewnętrzne serwera czy też zewnętrzna macierz). Umożliwia udostępnienie zasobów korzystając z protokołów CIFS, NFS, ISCSI. Oprogramowanie można uruchonić postaci maszyny wirtualnej dla VMware oraz KVM.

Ontap Select na zewnętrznych macierzach

ONTAP Select tworzy „wirtualną macierz” w myśl trendu SDS (Software Defined Storage), która zachowuje wszystkie funkcjonalności macierzy fizycznej. Taka wirtualna macierz pozwala udostępniać przestrzeń na dane, które mogą być replikowane z macierzą fizyczną.  Może być idealnym rozwiązaniem dla lokalizacji zdalnych, gdzie nie ma macierzy, a jest potrzeba replikacji czy ujednolicenia zarządzania danymi.

Modelowy przypadek klienta:

Klient posiada starą macierz którą planuje wymienić, ONTAP select w takim przypadku pozwoli na wykorzystanie starych zasobów dyskowych np. jako przestrzeń backupowa do nowo kupionej macierzy produkcyjnej FAS. Taki zasób może być również wykorzystany jako przestrzeń pod serwer plików CIFS – wystarczy uruchomienie maszyny wirtualnej z ONTAP Select i skonfigurowanie CIFSa. Nie ma potrzeby zakupu i isntalacji Windows Server aby uruchomić taką usługę.

Funkcjonalności

Szyfrowanie – ONTAP Select obsługuje szyfrowanie danych za pomocą NetApp Voume Encryption, które wykorzystuje 256-bitowe klucze AES.
Wydajność – możemy użyć funckjaonlności takich jak: deduplikacja, kompresja i kompakcja, które działają na systemie ONTAP. W zależności od ustawień FTT / FTM może to skutkować ich działąniem na wszystkich węzłach vSAN. Funkcje te mogą działać zarówno w trybie in-line jak i mogą być uruchamiane jako post-processing.
Zarządzanie – ponieważ ONTAP Select jest oparty na ONTAP 9, obsługuje te same narzędzia do zarządzania danymi i ochrony danych. Lista obejmuje NetApp Pakiet zarządzania OnCommand (OnCommand System Manager i Unified Manager, OnCommand Insight, OnCommand Workflow Automation i SnapCenter®).
Bezpieczeństwo danychSnapMirror, pakiet SnapManager, SnapRestore i FlexClone. To pozwala ONTAP Select, skorzystać z ekosystemu NetApp, w którym dane mogą być przenoszone,
chronione i zarządzane z elastycznością, wydajnością i bezpieczeństwem.

Licencjonowanie

Produkt sprzedawany jest w konfiguracjach jako pojedynczy node, podwójny lub poczwórny. Licencjoniwanie oparte jet na zakupie pojemności – czyli tzw. licencja “per TB“.
Limitem jest 100 TB per node, czyli max 400 TB.

Share this post